Montáž, prodej a servis klimatizačních jednotek

Heating Services
A/C Instalation

Klimatizace je obecně vnímána jako zařízení, které nám v horkých dnech zajišťuje chladnější prostředí. Poněkud přesněji je klimatizace zařízení pro úpravu vzduchu, které nasává teplý vzduch z místnosti, následně ho filtruje a upravuje jeho teplotu a vlhkost na požadované hodnoty a pomocí ventilátoru vnitřní jednotky ho dopravuje zpět do místnosti.

Klimatizační jednotka se nejčastěji sestává ze dvou částí. Jedna část - vnitřní - upravuje teplotu vzduchu v místnosti a druhá – venkovní - se přebytečného tepla zbavuje mimo obytnou jednotku. (může to fungovat i obráceně a potom hovoříme o tepelném čerpadlu). Vnitřní jednotky mají několik podob. V domácnostech nejvíce využívané nástěnné jednotky, ve větších prostorách pod stropní jednotky, v kancelářích, společných a veřejných prostorách kanálové a kazetové jednotky. Velkou novinku přinášejí tzv. parapetní jednotky,využívané především při topení. Umisťují se na stěnu k podlaze a nahrazují svým komfortem teplovodní radiátory.

V podstatě se dá říci, že v případě bytových jednotek, nijak velké. Úpravy slouží především k ukotvení zařízení, zajištění elektroinstalace a provrtání příčky či zdiva pro vedení potrubí s chladící kapalinou.

Obecně se doporučuje, aby rozdíl mezi teplotou klimatizovaného a neklimatizovaného prostředí činil maximálně 6°C. Pokud to tedy nebudete přehánět s ochlazováním vzduchu v místě, ve kterém se právě nacházíte (např. venku 35°C a uvnitř 18°C) a budete udržovat zařízení klimatizace v dobrém stavu, žádná zdravotní rizika vám nehrozí. Dobrý stav klimatizačního zařízení je nutné udržovat pravidelným servisem. Základní servis klimatizace zvládne každý uživatel sám, složitější zákroky a servis svěřte naší firmě, která disponuje odborníky na klimatizační technologie a jednotlivé značky klimatizace.

Pro řádné namontování a zprovoznění klimatizační jednotky je většinou zapotřebí 1 až 2 pracovních dnů.