Často kladené otázky

Pro zjednodušení komunikace se zákazníkem, nabízíme několik častých otázek. Pokud svou otázku nenaleznete, neváhejte naší firmu Novoklima kontaktovat.

Klimatizace se skládá z venkovní a vnitřní jednotky (jednotek). Navzájem jsou propojeny měděným speciálně izolovaným potrubím, jež se spojuje pertly a specifickým svařováním. K venkovní jednotce je potřeba zajistit silové elektro napájení, a mezi jednotkami zajistit komunikační kabel. V jednotkách vzniká kondenzát vody, který je nutné odvést buď do odpadu, nebo někam ven, což není vždy úplně snadno řešitelné. Z toho je vidět, že instalace klimatizace není nic jednoduchého a vyžaduje značnou odbornost už při jejím výběru.

Ano, je to dáno principem klimatizování. Sušší vzduch však v létě zvyšuje tepelný komfort. Čím je vlhkost vzduchu vyšší, tím se člověk více potí a má pocit většího tepla a naopak.

Ano, klimatizace umí nejen v létě chladit, ale umí i účinně topit, a to velmi úsporně. Dokonce vytopí místnost výrazně rychleji, než konvenční typy topení.

Split je klimatizace složená z jedné vnitřní a jedné venkovní jednotky. Multisplit umožňuje napojení více vnitřních jednotek na jednu venkovní.

Životnost klimatizace nejvíce ovlivňuje kvalita jednotlivých komponentů a délka provozu. Nejvíce zatížený a srdcem klimatizací je kompresor. Odborně instalovaná a pravidelně servisovaná klimatizace má životnost cca 15 let.

Pokud jste ve stádiu, kdy Váš dům ještě nestojí, je dobré si nechat zapracovat klimatizování místností do projektu. Podklady, včetně softwarové podpory můžeme dodat Vašemu projektantovi. Můžete klimatizace realizovat i tak, že se nejdříve zajistí rozvody a případnou instalaci jednotek můžete odložit až do doby, kdy to vaše finanční situace umožní. Nahlédněte také do sekce Tepelná čerpadla, což je ideální kombinace úsporného topení a chlazení.

Konvekční modely klimatizací fungují pouze na principu On/Off, což je značně nehospodárné, hlučné a nekonformní. Invertorová technologie využívá kontrolu výkonu klimatizace, čímž ušetří oproti konvenčním modelům až 40% energie. Výkon kompresoru klimatizace se přizpůsobuje požadované teplotě a tím dosáhne rychleji požadované teploty a udržuje ji mnohem stabilněji.

Klimatizace  mají speciální funkci sleep , která byla vyvinuta pro maximální komfort při spánku a tak, aby Vás svým chodem v noci nerušila.

Ano, ovšem opravdu funkční klimatizace obsahuje vždy venkovní jednotku. Existují mobilní klimatizace bez venkovní jednotky, tyto jednotky mají nízkou účinnost a jsou poměrně hlučné.

Životnost klimatizace nejvíce ovlivňuje kvalita jednotlivých komponentů a délka provozu. Nejvíce zatížený a srdcem klimatizací je kompresor. Odborně instalovaná a pravidelně servisovaná klimatizace má životnost cca 15 let.