Klimatizace kromě chlazení umějí také vytápět. I proto jsou populární v domech a bytech, kde doplňují hlavní zdroj tepla, nebo se jím dokonce samy stávají. Vytápění klimatizací může být úsporné, pokud ji správně vyberete a systém vytápění naplánujete. Příkon klimatizace se pohybuje od 0,2kW až 1kW. Moderní klimatizace mohou vytápět interiéry z prostého důvodu. Jejich součástí je totiž výkonné tepelné čerpadlo, které zajišťuje obousměrný provoz. Kromě ochlazování vzduchu v létě tak mohou tato elektrická zařízení vzduch také ohřívat, což přijde vhod v chladných měsících. Celý systém tak pracuje na principu tepelného čerpadla vzduch-vzduch.

Ve skutečnosti tak nedochází k topení přímo elektrickou energií. Elektřina je primárně využívána k pohonu klimatizace a dohřívá odebíraný vzduch na požadovanou teplotu. I proto se jedná o poměrně šetrný způsob vytápění. Klimatizací je navíc možné topit téměř v jakémkoli interiéru a za jakýchkoli podmínek. Dobře vybrané výkonné modely zvládnou vytopit místnost i při velké zimě, a to až do mínus 20-ti stupňů.

Vytápění klimatizací, respektive tepelným čerpadlem vzduch-vzduch, může být efektivní a ve své podstatě také nenáročné a pohodlné. Vytápění splitrovou klimatizací je velmi levné, prostor se vytopí rychle, kdykoliv pocítíte potřebu si přitopit, případně můžete vytápění spustit ze svého chytrého telefonu ještě dřív, než domů dorazíte. Klimatizace optimalizované pro vytápění dosahují při chlazení i vytápění celoroční účinnosti A+++. 

Hlavní výhodou topení klimatizací je rychlost vytápění a nízká spotřeba elektřiny.

 

Kolik vás bude stát vytápění klimatizací?(Při dnešních cenách elektrické energie za 1kW – 6,-Kč a délce topení 12h, při průměrném příkonu klimatizace 0,4kW Vás bude stát vytápění 28,-Kč/den za třicet dní 840,-Kč.)

 

Můžete ušetřit ještě víc? Ano (jestli si zvolíte, jako primární zdroj vytápění klimatizaci stačí zažádat u svého dodavatele elektrické energie o zvýhodněnou sazbu (D57d), kde je cena 1kW – 3,5,-Kč a tím se dostáváme na cenu 500,-Kč za třicet dní.)

 

Kolik mě to bude stát? Průměrná cena Klimatizace včetně montáže vyjde cca na 40.000,- až 45.000,-Kč.(Single – split). 85.000,- až 200.000,-Kč (Multi – split až 5 vnitřních jednotek). Cena Tepelného čerpadla začíná na 225.000,-Kč.


Další výhody klimatizace?

1. Rychlá montáž.

2. Možnost chlazení.

3. Levný servis.
4. Mnohonásobně levnější než tepelné čerpadlo.

5. Levný provoz.

6. Rychlost.

METEOSTANICE ZDARMA !!!